Krokiety z pieczarkami i żółtym serem

Krokiety to bez wątpienia jedno z tych dań, które kojarzy się nam z wigilijnym stołem i barszczem czerwonym. Wówczas jednak serwujemy tradycyjną wersję tego polskiego dania, która składa się z pieczarek i kapusty, które zawinięte są w naleśniki. Niemniej jednak prawdziwi smakosze z pewnością wiedzą, że takie krokiety można modyfikować i urozmaicać. Jedną z popularniejszych ich wersji stały się krokiety z pieczarkami i żółtym serem.

Pyszne krokiety z pieczarkami i żółtym serem

Krokiety z pieczarkami i żółtym serem to bez wątpienia jedno z najmniej oczywistych połączeń smakowych, które może nas zaskoczyć i sprawić, że nasze kubki smakowe doznają nieziemskiego zaszczytu. Nie ma bowiem lepszego zestawienia niż lekko słodkawe pieczarki, a także aromatyczny i ciągnący się żółty ser. Z pewnością takie krokiety z pieczarkami i żółtym serem zaskoczą naszych gości.

Jak zrobić krokiety z pieczarkami i żółtym serem?

Krokiety z pieczarkami i żółtym serem wcale nie są trudne w przygotowaniu. Standardowo konieczne będą naleśniki, a także podsmażone i pokrojone w kostkę pieczarki. Niemniej jednak mieszamy je ze startym, żółtym serem, a dopiero następnie nakładamy je na naleśnika, rolujemy i smażymy. 

Krokiety z pieczarkami i żółtym serem na obiad

Krokiety z pieczarkami i żółtym serem to bez wątpienia jeden z lepszych pomysłów na obiad. Danie jest niezwykle smaczne, sycące, a dodatkowo proste w przygotowaniu. Domownicy czy zaproszeni goście z pewnością nie oszczędzą nam słów zachwytu nad takimi krokietami.